Header Ads

Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?


yeşil-kahve-nedir-faydalarınedir-zararları-nedir-nasıl-kullanılır
Yeşil Kahve Çekirdekleri

Yeşil kahvenin mucizevi etkileri olduğundan haberdar mısınız? Şayet haberdar değilseniz bir mucize olan yeşil kahve ile tanışmanızın tam zamanı! İnsan sağlığına etkili oldukça fazla fayda bulunduran yeşil çay aynı anda zayıflama ve kilo problemlerinize de yardımcı olması ile biliniyor. Gündelik hayat koşuşturmacası esnasıda sağlığımız ve sağlıklı yaşam detaylarını sıkça gözardı etmekte olsak da bazı küçük etkenler sayesinde bile sağlığımızın yararına adım atabiliriz.
Sağlıklı ve zayıflatıcı etkisi sebebiyle pek çok insanın vazgeçilmezi arasına girmiş durumda. Amerika'da yayınlanan The Dr. Öz Show adlı televizyon programında mucizevi etkileri bulunan yeşil kahveden sıkça bahseden Dr. Mehmet Öz nedeniyle yeşil kahve satışlarının Amerika kıtasında büyük oranda arttığı gözlenmiştir. 
Sağladığı faydaları nedeniyle bir çok Amerikan'ın sürekli tükettiği ürün olan Yeşil Kahve, muhtevasında öğütülmüş kahve çekirdeği ihtiva edip kalp ve kan sağlığına katkıda bulunmaktadır. 

Yeşil kahveyi diğer kahvelerden ayıran özellik nedir?


Kahve çekirdeklerinin kavurulma şekli ve süresi kahve çekirdeklerine birbirinden farklı aroma, renk ve koku verir, fakat kavrulan kahve çekirdeğinde bulunan bir antioksidan olan Klorojenik Asit de bu işlem sırasında kahve çekirdeğinden arındırılmış olur, Yeşil kahveyi ise diğer bir hayli farklı çeşidi bulunan kahveden ayıran özelliği ise tam olarak burada.
Diğer kahvelere göre farklı kavurma şekillerinden dolayı öne çıkan, klorojenik asit içeriğiden dolayı oldukça zengin olan yeşil kahve çekirdekleri, kafein seviyeleri ise oldukça düşüktür
yeşil-kahve-nedir-faydalarınedir-zararları-nedir-nasıl-kullanılır

Yeşil Kahve Nasıl Hazırlanır?

Yeşil kahvenin hazırlanması işlemi oldukça basittir. Yeşil kahvenizi hazırlamak için 2 çay kaşığı yeşil kahvenizin üzerine soğuk su ilave etmeli ve kısık ateşte türk kahvesi pişirir gibi pişirmelisiniz. Kaynamadan önce ateşten almanız gerektiğini de unutmayın. Yeşil kahvenizin hazırlanması işte bu kadar kolaydır.

Yeşil kahve nasıl kullanılır?

Yeşil kahve zayıflama amacı ile kullanılması durumunda;
 Yemeklerden önce aç karnına günde 3 sefer aç karşına yeşil kahve içebilirsiniz.

Yeşil Kahvenin Zararları Var Mı?


Her üründe olduğu gibi, Yeşil kahvenin de faydaları yanı sıra fazla tüketilmesi durumunda baş gösteren yan etkiler şunlardır;
  • uykusuzluk
  • sinirlilik
  • huzursuzluk
  • bulantı, kusma 
  • kalp ritminde artış
  • baş ağrısı ve kaygı

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.