Header Ads

DGS Sınavınızın Geçersiz Sayılmaması İçin Tavsiyeler

dgs 2018 ne zaman,dgs sonuçları,dgs sınav tarihi,dgs kaç soru,dgs konuları
ÖSYM Sınavları - DGS 2018

2018 DGS sınavı ile alakalı olarak DGS sınavınızın başarısız geçmemesi açısından sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

2018 DGS sınav tarihi ne zaman, 2018 DGS puan hesaplama robotu ve 2018 DGS sınavının geçersiz sayılması isimli alt başlıklara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2018 DGS Ne Zaman?

Her sene popülerliği daha da artan DGS sınavı, ÖSYM sınavları arasında ilk sırayı kapmış durumda, Üniversite sınavını kazanıp ve önlisans eğitimlerini başarıyla bitiren adayların tekrardan DGS sınavında girerek lisans eğitimi almalarına imkan sağlayan ÖSYM, 2018 DGS sınavının tarihinde yapılan düzenlemeler sonrası sınav tarihinin 21 Temmuz 2018 olduğunu belirtti.

2018 DGS Puan Hesaplama Robotu

DGS sınavına girip çıktıktan sonra yayınlanan cevap anahtarları ile kendi cevaplarını kontrol eden adaylar 2018 DGS puanlarını hesaplamaya çalışacaklardır, ancak kesin bir sonuç veren 2018 DGS puan hesaplama robotu bulmak oldukça zor. İlerleyen günlerde tam hesaplama yapan bir hesaplama robotunu websitemizde yayınlayacağız.

2018 DGS Sınavınız Geçersiz Sayılmasın!

DGS sınavına girmeden önce diğer sınavlarda(yty,yks,ayt vb.) da olduğu gibi kesinlikle sınav giriş belgenizi elde etmeniz gerekli. 2018 DGS sınav giriş belgesi indir henüz açıklanmamış olsa da ÖSYM tarafından açıklandığı takdirde sitemizde paylaşacağız.

Tüm bunlara ek olarak sayısal bölümden sınava giriyorsanız minimum 1 sözel, sözel bölümden giriyor iseniz minimum 1 sayısal neti çıkarmalısınız ki sınavınız iptal olmasın.

2018 Dgs sınav giriş belgesi indirme ve yazdırma işleminden sonra ÖSYM tarafından size atanan okula daha önceden bir keşif gezintisi yapmanız yararınıza olacaktır, aksi halde sınava vaktinde yetişemeyebilirsiniz.

dgs 2018 ne zaman,dgs sonuçları,dgs sınav tarihi,dgs kaç soru,dgs konuları

2018 DGS sınavının başlangıç saati ise 10.15 olarak kesinleştirilse de 10.00'dan sonra gelmeniz durumunda sınava alınmayabilirsiniz. Ayrıca son yapılan düzenleme ile 2018 DGS sınav süresi ise 150 dakika olarak belirlendi, yine de işinizi sağlama alıp en az 30 dakika önceden sınav yerinizde hazır bulunmanızı tavsiye ediyoruz.

ÖSYM'nin diğer tüm sınavlarında olduğu gibi DGS sınavında da 4 yanlış 1 doğruyu götürüyor. Dolayısıyla bilmediğiniz veya emin olamadığınız soruları işaretlemeyin.

DGS sınavında sözel bölümden girecek adayların, sözel soruların daha fazla puan getireceği göz önüne alındığında ilk olarak sözel soruları bitirip sonrasında ise zaman kalırsa sayısal bölüme de bakmalarını öneriyoruz.

dgs 2018 ne zaman,dgs sonuçları,dgs sınav tarihi,dgs kaç soru,dgs konuları
DGS sınavına eşit ağıtlık bölümünden girecek adayların, hem sözel hem de sayısal soruları eşit olarak puan getireceğinden öncelikle hangi alanda başarılı ise o alana sonrasında ise diğer alana geçmelerini öneriyoruz.

DGS sınavında sayısal bölümden girecek adayların, sayısal soruların daha fazla puan getireceği göz önüne alındığında ilk olarak sayısal soruları bitirip sonrasında ise zaman kalırsa sözel bölüme de bakmalarını öneriyoruz.

Tüm bunların haricinde bizim unutmuş olduğumuz,DGS sınavının geçersiz sayılmaması hakkında bilgiler veya sorularınız bulunuyor ise lütfen yorum kısmından bize iletin.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.