Header Ads

Bilmediğiniz 6 Instagram Özelliği

Daha önce bilmediğiniz 6 Instagram özelliği
Daha önce bilmediğiniz 6 Instagram özelliği

Instagram'da işinizi kolaylaştıracak ve pek bilinmeyen aşağıdaki 10 ipucu ile tam bir instagram uzmanı olabilirsiniz.

Her ne kadar Instagram'ı kullanmak çok kolay olsa bile,gözden kaçan veya dikkate alınmamış ipuçları bu sosyal platformu daha etkili kullanmanızı sağlayabilir. Tüm bunlar ise daha fazla yorum,beğenme ve takipçi anlamına geliyor,işte o ipuçları.

1. Takip ettiğiniz kişilerin bildirimlerini aktif hale getirin

Paylaştığı hiçbir gönderiyi kaçırmak istemediğiniz bir takip edilen hesabınız varsa bu hesap için bildirimleri etkin hale getirebilirsiniz. Bunun için uygulamayı açtıktan sonra bildirimleri açmak istediğiniz profil sayfasına gidip,sağ üstteki seçenekler(üç nokta) düğmesine basın,"Gönderi uyarılarını etkinleştir" ibaresine dokunun, işlem tamamdır.

2. Arama geçmişini temizleyin

Telefonunuzu ele geçirip Instagram hesabınızda dolanan arkadaşlarınızın en son nelere baktığınızı görmesini istemiyorsanız, Üstteki seçenekler ikonuna dokunup listede en altta bulunan "Arama geçmişini temizle" ibaresine dokunun.

3. Beğendiğiniz gönderiyi bulun

Seyahat veya herhangi bir diğer amaç için beğendiğiniz bir fotoğrafın hangi hesaptan paylaşıldığını unuttunuz ve tekrardan fotoğrafı görmek istiyorsunuz, o halde Instagram seçeneklerinden "Beğendiğiniz Gönderiler" ibaresine dokunmanız yeterli, burada tüm beğendiğiniz fotoğrafları görebilirsiniz.

Daha önce bilmediğiniz 6 Instagram özelliği
Daha önce bilmediğiniz 6 Instagram özelliği

4. Varsayılan filtreler ile yetinmeyin

Filtreler ile uğraşmak hem çok klasikleşti hem de her fotoğrafınıza yaramıyor,bunun için bir çözüm var, filtrenin hemen yanında bulunan "düzenle" ibaresine dokunun ve burada sıcaklık,yapı,renk gibi değerlerle oynayın, yeterli seviyede uğraş ile kaliteli sonuçlar çıkarabilirsiniz.


5. Veri kullanımını azaltın

Instagram'ın temel olarak video ve fotoğraflardan oluştuğunu göz önüne alırsak harcadığı veri miktarının bir hayli fazla olduğunu fark edebiliriz fakat bunu azaltmanın bir yolu var, Instagram profilinize girdikten sonra üst taraftan seçenekler ibaresine dokunun "Mobil ağ kullanımı" menüsü altında "Daha az veri kullan" ibaresini etkinleştirin.


6. Görüntülenme hacmi çok olan hashtagler

Instagram gönderilerinizin görüntülenmesi ve etkileşiminde belki de en büyük rol hashtaglere ait, daha fazla kullanıcıya ulaşıp etkileşim seviyenizi artırmak için tagblenderhashtagify.me , hashtagforlikes gibi websitelerinden popüler hashtagleri bulabilirsiniz.
Anahtar kelime: instagram gizli hesap takipçilerini görme

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.